Yayınevleri İçin

Dijital yayıncılık için hazır hale gelmenin güçlüklerinin farkındayız!

Öncelikle dijital yayıncılığa geçişle ilgili çekinceleriniz varsa tüm sorularınızı yanıtlamaya hazırız.

 

Yayıneviniz bünyesinden çıkmış kitap ve süreli yayınların elektronik kitap ve dergiye dönüştürülmesi için yeni bir modelimiz var!

Uluslararası Dijital Yayıncılık Forumu’nun elektronik kitap yayıncılığı için ilan ettiği standart olan Epub 3 formatı önceliğimiz olmak üzere tüm diğer formatlarla da çalışma esnekliğimiz vardır.

 

Yatırım riskini biz alıyoruz!

Türkiye’deki dijital yayıncılık maalesef dünya genelindeki dijital yayıncılıkla eş zamanlı olarak gelişemedi; bunun sebeplerinden birisi süreli yayınların ve kitapların dijital yayıncılık için uygun formata dönüştürülmesinin zorluğudur. Bir diğeriyse satış platformları ve pazarın yeterince gelişmiş olmamasıdır. Süreli yayın ya da kitabın dönüştürme maliyetilektronik yayınlardan elde edilen gelir arasındaki farkın çok olması sebebiyle yanlış bir yatırım olarak değerlendirilmesidir.

 

Önerdiğimiz yeni model, dönüştürme maliyetini elde edilen gelir üzerinden karşılamaktır.

Sizden e-kitap ya da e-dergiye dönüştürmek istediğiniz dosyaları sözleşmeyle alıyoruz; e-kitap ve e-dergiye dönüştürüyoruz, elde edilen gelirden (örneğin ilk 20 ürünün satışından) dönüştürme maliyetini karşılıyoruz ve üstelik bu sözleşme, e-kitap ve e-derginizin tüm satış ve pazarlama hakkını bize devrettiğiniz anlamına gelmiyor yani dilediğiniz platformlarda bizim dönüştürdüğümüz e-kitap ya da e-derginizi satabileceğiniz/yayınlayabileceğiniz anlamına geliyor. Bu modelin yanı sıra geleneksel modelle de (birim başına dönüştürme maliyeti üzerinden) kitap ve dergilerinizi dönüştürüyoruz.

 

İhtiyaca karşılık gelen çözümler üretiyoruz !

Her sorun için aynı reçeteyi vermek tercihimiz değil ! İhtiyacınıza karşılık gelen çözümü bulmamız için iletişim kurmanın gücüne güveniyoruz.

 

Dünyadaki tüm satış platformlarını ve tüm dijital haklar yönetim (Digital Rights Management) sistemlerini ayrıntılı analiz ettik.

Sizden gelen verilerle yayıneviniz bünyesinde bulunan eserleri e-kitap ve e-dergi olarak satışa sunabileceğimizin ve bunun için size en uygun modeli önerebileceğimizin garantisini veriyoruz !

 

E-dergi ve e-kitabın satışa çıkması dahil tüm süreç bizim tarafımızdan gerçekleştirilecektir.

Başlamadan önce size düşen sadece Yazar-Yayıncı Sözleşmesi’nde  (Telif Hakları Sözleşmesi) elektronik yayın haklarının olduğunu doğrulamaktır ; zira elektronik yayın ile basılı yayına biri diğerinden farklı olarak materyal kimlik (ISBN/ISSN) alınması gerekmektedir.