Güvenli Ödeme

by exispress

Sanal Pos

Kredi kartı aracılığı ile gerçekleştirilen ödeme “Paytr” aracılığı ile online olarak gerçekleştirilmektedir. exispress.com, Paytr Sanal Pos Kullanmaktadır.

Sözkonusu sistem herhangi bir sorun nedeniyle işlemi gerçekleştiremiyorsa ödeme sayfası sonucunda ziyaretçimiz bu durumdan haberdar edilmektedir.

Ödemeler banka SANAL POS sistemine TL olarak aktarılmaktadır ve eğer yurt dışı banka kartlarıyla alım yapılıyorsa dönüşüm nedeniyle tutar farklılıkları oluşabilir.

 

Kredi Kartı

Sitemizde kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır. Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme  SSL standardında gerçekleşmektedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının belirlediği bir konumda kilit işareti de yer almaktadır. Kredi kartı bilgilerinin siteden Paytr’ye aktarılması ile ilgili güvenlik, Paytr’nin sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Söz konusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır. Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi , kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan sanal pos sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.