Satış Politikası

by exispress

exispress.com üzerinden 18 yaşından küçükler sipariş veremez, alışveriş yapamaz. exispress.com 18 yaşından küçüklerin verdiği siparişten sorumlu değildir.

exispress.com  SSL sertifikasına sahiptir ve online güvenli alışveriş için exispress.com “Güvenli Ödeme” sayfasında belirttiklerini yerine getirmektedir. Sipariş veren tarafından kaynaklanan güvenlik açıklarından exispress.com sorumlu tutulamaz.

exispress.com üzerinden ödeme formunu doldurarak sipariş verebilirsiniz.

1-Almak istediğiniz ürünün/ürünlerin altındaki ilgili butona tıklayarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Alışveriş sepeti, alışveriş sepetinize attığınız ürünleri almak zorunda olmadığınızdan, ürün seçimi yapmanızı, fiyat, KDV ve kargo ücretlerini görerek alışverişi kolaylaştıran bir sistemdir. Miktarda, ürün seçimlerinizde değişiklik yapmak ya da alışveriş yapmaktan vazgeçmeniz mümkündür.

2-“Sepet” seçeneği size alışveriş özetinizi sunarken “Ödeme Sayfasına Git” butonu sizi Adres, Kargo ve Ödeme seçeneklerine yönlendirip sipariş vermenizi sağlayacak seçenektir.

3-Adres seçeneğinde “Fatura Detayları” ürünün faturasının yollanacağı ve teslimatının yapılacağı adrestir. “FARKLI BİR ADRESE GÖNDERİLSİN Mİ?” seçeneği aldığınız ürünün  farklı bir adrese yollanması için gerekli formu sağlayacaktır. Böylece fatura adresi ve teslimat adresi olarak iki farklı adres vermek mümkündür. Bu aşamada “Siparişinizle ilgili notlar (isteğe bağlı)” metin kutusuna yazdıklarınız, rica ya da dilekleriniz tarafımıza iletilecektir. “Siparişi Onayl” butonu sizi “ödeme yapacağınız sayfaya yönlendirir

4- Kargo seçenekleri exispress.com tarafından belirlenir ve fiyat listelenir.  “Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi” bölümünü okudum, anladım ve kabul ediyorum. ” ifadesinin yanındaki  “onay kutucuğu” nun işaretli olması ve  bu aşamadaki “Siparişi Onayla” butonunu tıklamanız, “Satış Politikasını” içeren bu metni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi beyan etmeniz anlamına gelmektedir. “Siparişi Onayla” butonu sizi “Ödeme” sayfasına yönlendirir.

5- Burada exispress.com tarafından belirlenen “Ödeme” seçeneklerinden birini seçip ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Seçtiğiniz ödeme şekline göre ödeme biçiminizle ilgili sayfaya yönelendirilirsiniz. Örneğin; ödemeyi havale ile yapacaksanız,  exispress.com tarafından belirlenen hesap numaraları ekranına; teslimat esnasında nakit olarak yapacaksanız gerekli bilgilere, kredi kartı ile yapacaksanız kredi kartı bilgilerinizini gireceğiniz sayfaya ve  ya kredi kartı taksitlendirme seçenekleriyle birlikte kredi kartı bilgilerinizini gireceğiniz sayfaya yönlendirilirsiniz. Eğer kredi kartı ile ödeme yapıyorsanız  “Ödemeyi Onaylıyorum” butonuna bastığınızda internet üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri sanal pos’a SSL sertifikası güvenliğiyle ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ve ödemeyi gerçekleştirebilecek limitiniz varsa; sipariş kabul edilir ve meblağ bize ulaşır. Size siparişle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-posta gönderilir.

6- exispress.com tarafına ulaşmış siparişte  “Teslimat Koşulları”na uygun olacak biçimde satın alınan ürün kurumsal anlaşmalı kargo şirketiyle “Gönderi Adresi”ne yollanır. Siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında teslim edilir.